Piata: Offshore Rapid

Piata: Servicii rapide Offshore


WORLDWIDE OFFSHORE servicii de piață

Ferry Londra

Prezentare generală

Extracția de petrol offshore reprezintă aproape un sfert din producția de petrol la nivel mondial, cu mai mult de platformele 20,000 de toate dimensiunile, desene și modele, cea mai mare parte să fie găsite în cinci domenii principale: Golful Mexic, Golful Persic, Africa de Vest, Marea Nordului și majore noi descoperiri off Brazilia.

Pentru aceste instalații să funcționeze, zeci de mii de lucrători trebuie să fie transportate la și de la platformele de fiecare zi, dând naștere la compania de servicii moderne off-shore.

Datorită procesului lent de transport, aceste echipaje cu barca, cele mai multe companii au optat să folosească elicoptere în schimb, în ​​special cu platformele se deplasează tot mai mult în larg.

Astăzi, de sus 5 off-shore cont de serviciu de companii pentru aproape $ 3 miliarde de dolari. (A se vedea tabelul din dreapta)

Expansiune

De foraj în larg este modul cel mai complexă și costisitoare de a accesa rezervele de petrol și gaze naturale, în special atunci când vine vorba de apă adâncă și ultra-adâncime activităților de explorare de apă.

Complexitatea și costurile în creștere ale acestor eforturi necesită investiții uriașe de capital, angajamente pe termen lung, o eficiență mai mare și o creștere dependența de tehnologie, în scopul de a reduce incertitudinile.

Elasticitatea prețurilor ridicate ale petrolului este în creștere și alimentează explorare a cheltuielilor de producție de către operatori ca industria împinge mai departe în larg în apă tot mai profundă-. De 2020, producția de petrol offshore, este de așteptat să considerare pentru% 34 din producția globală de până la% 25 în 1990.

Wind Power La mare

O dezvoltare relativ recentă se poate dovedi a extinde piața de servicii off-shore: Turbine eoliene. Timp de mulți ani, turbine eoliene pe mare au fost producătoare de cantități semnificative de energie electrică pentru o gama larga de țări de pe tot globul.

Un studiu al Universitatii Stanford au descoperit ca introducerea turbinelor eoliene de pe Coasta de Est ar putea satisface întreaga cerere de electricitate din Florida la Maine, realizat de ferme eoliene amplasate strategic, constând dintr-144,000, turbine 270 înalte ft generatoare de megawați fiecare 5.

Între timp, aceste ferme se materializează într-un ritm accelerat în jurul valorii de lume, creând o nouă piață pentru companiile offshore, interesate în menținerea acestor structuri.

De mediu Challenge

În timp ce viitorul pare luminos pentru offshore de petrol, un nor întunecat pluteste deasupra orizontului. Pe data de 20,2010, British Petroleum Profunzime Horizon apă platforma petroliera a explodat în Golful Mexic, uciderea muncitorilor 11 și crearea de cea mai mare deversare de petrol accidentale marine în istoria industriei petroliere.

Ca parte din rezoluția sa din creanțe penale cu guvernul Statelor Unite, BP a fost de acord sa plateasca $ 4.5 miliarde de dolari, inclusiv $ 1.256 miliarde de euro în amenzi penale. BP, de asemenea, înființat un fond de $ 20 miliarde pentru a aborda creanțe, din care un milion au fost depuse de către 2011 târziu.

Global raspuns de rețea

Unul dintre rezultatele acestui scenariu de coșmar a fost pentru companiile petroliere majore și diferite guverne pentru a crea "Rețeaua de răspuns global", dedicat pentru a furniza rapid atenuarea scurgerii de petrol și de izolare în special prin utilizarea de bariere.

Finantat in principal de marile companii petroliere, rețea se compune din matrice la nivel mondial de organizatii dedicate de izolare și de atenuare:

Alaska maritimă Curățenie (ACS)

Australian Marine Spill Centrul de ulei (AMOSC)

Clean & Caraibe in America (CCA)

ECRC

Marine Spill Response Corporation (MSRC)

Norvegiană Clean Seas Association (NOFO)

Spill Response Oil Limited (OSRL)

Navei navei Escorta de răspuns al sistemului (SERVS)

Vestul Canadei Marine Corporation raspuns

Această evoluție a creat noi oportunități pentru companiile de servicii off-shore, în special cei care prețuiesc mediul înconjurător.

Înzăpezite


Datorită pericolului inerent și cheltuială în transferul zeci de mii de muncitori către și de la platformele petroliere în fiecare zi, prin intermediul barci lente sau costisitoare helicoptera, companiile petroliere au nevoie de o mai repede, mai bine, soluția cea mai ieftină.

FAST OFFSHORE servicii de piață
#CompanieSmMedLgAlteVenituri
1CHC214689201,260,000,000
2Bristow a1411186811919,000,000
3PHI16058190446,000,000
4Seacor804430215,000,000
5RLC89500105,000,000
Totaluri472371179312,945,000,000
FAST servicii offshore Offshore Rig: COUNT
RegiuneAcestUltimulUltimulUltimul
SăptămânăSăptămânăLunăAn
Golful Mexic113113114116
America de Sud135135138135
Europa / Med / Mării121121120117
Africa de Vest64666371
Orientul Mijlociu134132130120
Asia / Australia144144144154
mondial833832832823
Înzăpezite

Ingo Wagner / Reuters


Turbine eoliene offshore generează emisii zero de energie durabilă în Marea Germania de Nord, folosind o platformă de servicii, care dubleaza ca un transformator de energie electrică pentru a trimite la continent. Germania și Danemarca sunt lideri in industria energiei eoliene offshore.

Înzăpezite
Înzăpezite